Західноукраїнська мистецька спілка - Львів | Організація та підтримка мистецьких конкурсів
Організація власних та підтримка існуючих регіональних та мережевих конкурсів в різних жанрах українського мистецтва
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Візуальне мистецтво
Поезія
Проза
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Cторінки
Для чого
Контакти

ВАША ПРОГРАМА

ПРОЗА.

У АРИСТОТЕЛЯ

Хронос

Сізіф

Дафніс і Хлоя

У ПЛАТОНА

Хаос

Оракул

Едіп


Приємна репліка з неприємного приводу.

З подивом і прикрістю прочитала репліку пані Маріанни Кіяновської (“Поступ” від 10 жовтня ц.р.) і вважаю її обурення слушним. Тому прошу вибачення, що мимоволі стала причетною до цього справді неприємного інциденту.

Хочу лиш пояснити, що “упорядник Стефанія Андрусів” у згаданій книжці загучно сказано (написано). Моя роль як члена журі зводилася до того, щоб відмітити кращі 2-3 поезії у кожного з авторів поетичних збірок, поданих на торішній конкурс імені Богдана-Ігоря Антонича в авторських редакціях, і написати передмову, що я і зробила ще в січні.
Ні остаточного тексту колективної збірки “Привітання життя”-99, ні верстки я не бачила. Ніхто і не збирався мені їх показувати, дати можливість перечитати, звірити тексти з авторськими і т.п. Мало того, ніхто не повідомив мене, що збірка вже вийшла і що я – “упорядник”. Так що ви, шановна пані, зі своїми претензіями і “моральним правом” звертайтеся до тих, хто реально займався процесом упорядкування і видання книжки.
Дивно було читати про те, що я начебто ПОПЕРЕКРУЧУВАЛА, СПОТВОРИЛА цілі строфи, “дозволила собі РОЗПРАВИТИСЯ із віршами” і т.п. Чи ви, шановна, думаєте, що я (чи будь-хто інший) це робила спеціально чи взагалі сама передруковувала вірші конкурсантів? І прошу мене не просити “взяти книжку з того самого рукопису” і звіряти, бо, боюся, що саме ваші книжки мені надовго не захочеться брати до рук, так само як погоджуватися брати участь у сумнівних акціях, за що не отримала навіть подяки.
Нагадаю вам, що і як “викладач університету” маю право не захоплюватися вашою поезією, не слідкувати за тим, коли і де виходить ваша книжка, хоч, до речі, як член журі подавала ваші поезії серед найкращих.

Стефанія Андрусів

Газета "Поступ", 13-14 жовтня 2000 року
Федір ГаманCopyright © 2000 ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА СПІЛКА.
Design © 2000   Yarema Holovetskyj. Last update 1-10-2000.AD MARGINEM

одісcея

"КОХАЙТЕСЯ, ЧОРНОБРИВІ!" (Історія одного листування)

іліада

Приємна і неприємна репліки з приємного і неприємного приводів

Маріанна КІЯНОВСЬКА: "Я маю нині моральне право обуритися – і звернутися з цим відкритим листом до пані Стефанії Андрусів, яка минулого року була одним із членів журі і яка стала упорядником колективного збірника “Привітання життя”-99".
Стефанія АНДРУСІВ: "Ви, шановна пані, зі своїми претензіями і “моральним правом” звертайтеся до тих, хто реально займався процесом упорядкування і видання книжки".