Поетичні майстерні - Панорама - Львів
Поезія. Засоби та зразки для створення власних справжніх концептуальних світів. Конкурси, огляди, відзначення, аналітика, рейтинги уподобань.
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Розмір призового фонду на 10.02.2003 р.
Наші інформаційні спонсори
Головна сторінка
Хто ми
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Поезія
Духовна практика
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Для чого
Контакти

ВАША ПРОГРАМАМаніфест розділу

Архів оглядів:
Зима 2002
Літо 2002
Травень 2002
Квітень 2002
Березень 2002

Історико-культурні дослідницькі дискурси

Результати перепису населення

Тлумачний словник
Енциклопедія
Знайти книжку

АФІША:

Новини культури
Хроніка тижня від мерії

Концертно-театральна афіша Львова

Новини регіональні Львівська мерія.

ОГЛЯДИ ПРЕСИ:

зі Львова:

з Києва:
__Електронні вісті
__Iнформ. агенцiя РАНОК

ПРО "УКРАНЕТ":

"Укранет"-2000


Rambler's Top100

ПАНОРАМНИЙ ОГЛЯД.

Взагалі, наш сайт - поетичний. Тому на цій сторінці відбуватимуться процеси, які практично не можливі в оболонці Поезії. Видно, через те, що справи людські, без вищого промислу, в цілому не гармонійні, і тому, самі по собі, не є поетичними. Отож - про справи не поетичні.

ПОРТРЕТИ НА ФОНІ
ЛАНДШАФТУ:

СВІТ

Чому найголовнішим дійством Альфреда Нобеля стало "Hominem guaero".
         "Чому найголовнішим дійством Альфреда Нобеля стало "Hominem guaero".
Коли розмовляють гармати, - з музами і справді щось відбувається. Доводиться не озиратися на весну, перейматись іншим. Можливо це данина суспільству, від якої вільного митця Ніхто ще не звільнив? Отож, що мало статися, те, по суті, і сталося. Чи вірніше, продовжило ставатися. Найлегше з цього приводу знайти якусь аналогію... "Homo" ніколи не буде затишно, поки ноги по коліна в багнюці. Вилізти і відразу - волають всі відчуття. І "Homo" весь час це і намагається робити. Печально, але болото навколо безкінечне, усвідомлює раз за разом "Homo". І хоча воно й різної глибини, але вимагає одного і того ж - загального порозуміння, терпіння і любові, до ближніх і дальніх, достойного перебування в ньому, бо таке є наше Життя тут... Не нове? "Нomo" і не повинно бути затишно? На то воно і "Нomo"?..

Війна коаліції із "Хусейном" таки розпочалася. Про її необхідність говорили так довго, що мені вже стало здаватися - справжньої війни не буде. Буде кривавий фарс, як гра Промислу, який кінцево не зрозуміти і не вибрати. Але можливо зробити процес реалізації Промислу Людянішим? А для цього зауважити основні Людські сили, а також уявити собі картини післявоєнного життя, найближчі перспективи, - зіграти у провидця і порадника. Це дуже захоплююче, хоча іти шляхом Нострадамуса ніяк не вийде, - навіщо обманювати самого себе і писати сумішшю різних мов і затуманених образів про події минулого? Але і обминути стан порадника неможливо, - ми всі з країни Рад, тож радити необхідно...

Отож, чого жадають коаліція + Ізраїль ( у всіх його складових, в т.ч. і в сенаті США і в аспекті релігійному)? Якщо мислити максимально поблажливо, то, в першу чергу, вони хочуть розв'язати вузол напруження, що загрожує світовій стабільності? Допускаю. Вирощений Старим і Новим світом тиран - Садам і справді давно заслуговує на зміщення. Але навзамін йому іде нова хвиля анархії і безвладдя. Що з ними робити? Достатньо широко почати продавати іракську нафту і за ці гроші дати всім іракцям роботу? І ці фантомні "іракські американці" волею-неволею забудуть про різні дурниці й стануть частиною цивілізованого світу, хоча би на кшталт об'єднаних партією генералів народів Туреччини? Не дивлячись на різні корпорації, що прийшли сюди заробляти мегатони баксів? А потім привести до порядку Сирію. А там і інших. І все це гніздечко з миленьким зозуленятком "від Мойсея" почне жити інакше, ніж дотепер, слугуючи каталізатором цивілізаційного розвитку всього постісламського світу? Чому "пост"? Бо для апологетів "коаліції" основним завжди видавалося матеріальне, споживче благоденство, і не зрозумілим, не важливим інше, чим живе серце "Homo". А раз не розуміють, то й не вірять у справжність іншого, - мовляв, у майбутньому все залагодять гроші.

Що ж може статися чи вже давно стається в реальності?
Поступове криваве розростання ракової пухлини антагонізмів.
У разі, якщо "бушмени" коаліції таки візьмуться далі виправляти світ - за Сирію, за Палестину, за інших - це розростання набуде неймовірної швидкості. І скоро, особливо за переможного ходу подій, приведе до результатів прямо протилежних очікуваним.
Швидка свобода - економічна і політична - не зробить із арабів вихованих різними течіями Ісламу в умовах безперервної тиранії - інших людей. Араб стане ще більш справжнім арабом. І "невірними", особливо найближчими "невірними", це швидко відчується. До грошей, які постійно виплачують на джихад багаті араби додадуться значно більші суми, - причини для цього закладаються на наших очах.
А до європейського, північноамериканського, китайського розумінь свободи рівноправно додасться і загально арабське. І початково буде повне божевілля. Нестабільність на всіх фронтах. Аж поки всім не прийде до голови ідея примирення і взаємного порозуміння, після інших воєн, заклятіших. Дуже нова ідея. До речі, відкинута фантомом глобалізму, вірою в можливість великого об'єднання.
Цікаво, що чи не єдиним системним виходом із такої ситуації здається концепція стимулювання національної Еліти. Цікаво тому, що цей вихід існує і сьогодні, причому і в т.ч. і для нашої Бегемотії з Третім Римом вкупі. Відразу викреслю із поняття Еліти людей великого бізнесу і політики. Ці, звичайно, теж можуть стати елітою, але тільки після того, як позбудуться тягаря статку, чи ж бо влади. І ворота до Раю завузькі для таких верблюдів, і часу на себе не стає турботливим нашим.
Тобто йдеться про владу інтелектуальну, і саме її живу серцевину - моральну владу. Така існує у вигляді живих і "мертвих" національних і наднаціональних духовних камертонів, зростання яких залежить і не залежить від усього на світі і проявляється в сотворінні (відкритті) Себе для Себе. І проявляється, опосередковано - через себе - в сотворінні гармонічнішого людського середовища, - своїм духом, своїм взірцем, своїми плодами. Тільки такі Камертони здатні налагодити подальше звучання земного суспільства, як в цілому, так і в окремих ланках. Тільки такі Камертони і сотворили це звучання. Тому підтримка і розшуки Людини - чи не єдиний вихід для громадського суспільства, вихід, що, на жаль, все серйозніше суперечить поняттю "держава". "Шукаю Людину!" - промовляв Діоген, ходячи вдень вулицями зі смолоскипом в руках. Нічого, по суті, не змінилося з тих часів, але деякі процеси вимагають таки, врешті-решт, популярного усвідомлення.
Безумовно, рівняння на Еліту є чужим і не зрозумілим для сучасного цивілізованого світу. Але ж усвідомив колись Альфред Нобель стан власних здобутків і суспільні перспективи? - "Hominem guaero"- "Шукаю Людину".
Це найголовніше. Проте є і "фонове" - куди подітися від загального цивілізаційного сорому - ні, не за вбитих на цій війні, тут одним соромом не розрахуватися, але за спровоковане мародерство - підтримане, не зупинене "переможцями", за фактичне знищення музеїв, повне розкрадання шумерських і вавилонських пам'яток старовини. Добіблейної старовини. Думаю, що саме це араби пам'ятатимуть вічно і не тільки араби. Цей злочин висітиме над нами і потребуватиме відповіді. Звичайно, важко передбачити такі дрібниці, як мародерство на війні, себто такого ніколи не було, про це не відалося і раптом воно сталося, обернулося катастрофою. Але в разі, якщо цю катастрофу можна було передбачити, то маємо справу зі злочином. Видатним злочином.
Як зручно для цивілізації "гамбургерів" зводити все минуле до однієї книжки, вірніше до духу її духу. І, мовляв, усього іншого не було, - одні казочки, краще випити пепсі, заїсти, солодко й коротко покохати, і, вдихнувши нетипової пневмонії, прочитати на грошах про свою віру в бога, - ізраїльського? читати більше? думати про відповідальність? соромитися і каятися? любити і творити Добро? Ставати Людиною?

_О.І.Солженіцин_"Двісті років разом".
     __Замовити _

На чому поки що зупиняється погляд А.І.Солженіцина? Чи можливо його провести далі? За євреїв.

Про що йдеться?
Умовно назвемо цю систему "Євр(оп)ейською".
Система, що в аспектах практичного масового буття все більше трансфор-
мується в руслі розвитку древньо грецьких і римських "демократичних"
традицій, фундаментально ще залишається такою ж "патріархальною",
ідеологізовано керованою "вибраними". Йдеться, звісно, не про євреїв,
чи, скажімо, японців, китайців...,- а саме про "патріархальність", про зручність
фундаменту, про стан і перспективи "патріархальної" влади на цьому
фундаменті...

або Продовження "Hominem guaero" або дискусійне питання №1
____
Співчуваючи постраждалим у наслідок минулих і майбутніх терактів, усе гостріше розумію, що теорії і практиці "Відкритого світу" замало скелястого підгрунтя Манхетена для вибудови хмарочосів Західного благоденства в дусі лібералізму. Тобто, Архімед таки помилявся, твердячи, що потребує тільки точки опори і він переверне Землю - фінансової точки, ба навіть цілої Америки, виявилося малувато... та чи й збирався (збирається) хтось із маючих реальну владу змінювати своє царство?.."


Різні полюси:
Погляд на матеріали А.І. Солженіцина з центрального єврейського ресурса "http://www.sem40.ru/anti/ " - реконструкція тексту.
Погляди за іудаізм сьогодні. Дещо про "масонство" з православної (?) точки зору. "http://www.prawoslavnyi.narod.ru/jl.htm" - реконструкція тексту.

УКРАЇНА


Як мислить українська влада: У всьому світі ті, хто при владі, беруть собі все що можна і неможна. Тож не чіпайте і нас. Україна - суверенна держава!
Як мислять жителі України: Дайте нам спокій. Віддихаємося від побудови соціалізму, а там, можливо, візьмемося за інше.

Матерія не зникає - її сліди видимі, а запахи тілесні.Напружені роздуми над тим, чому на виробництво гіршої продукції Українська промисловість затрачає в 5-10 раз більше енергетичних ресурсів аніж західна привели до несподіваного відкриття. Раз енергія не зникає, а все інше начебто співмірне, то існує іще щось, невидиме, - ЗАПАХ! Великий і густий, який, звичайно, забувають долучати до експорту, залишаючи його дома. Даремно. Не було би тоді ні різних звинувачень у неправдивій інформації, ні демпінгових процесів, ні обурення тубільного населення...


Продовження захоплюючої історії про витоки, сморід і шляхи дезактивації історичного середовища ви можете знайти у непересічній книжці Миколи Горбатюка , анонси якої розміщені нижче.
E-mail: prisoner@narod.ru
Homepage: www.prisoner.narod.ruВарто запам'ятати:
Усе, що гарантує наша сьогоднішня держава - це майбутню нікчемну старість.


ЛЬВІВ

Наші постійні запитання, чи Український суд зверне увагу на скромну персону бувшого мера міста Львова п. куйбіду.
І чи в нинішнього мера, пана Буняка, теж міська скарбниця від паркування автотранспорту не має прибутків? -
отримали несподівану, хоча і неповну відповідь, - "Бюджет Львова за перший квартал 2003 року виконано на 107%, -- повідомив журналістам міський голова Львова Любомир Буняк. За його словами, перевиконання дохідної частини бюджету за 2002 рік склало 20 млн. грн. Такого позитивного ефекту вдалось досягти за рахунок збору плати за паркування автомобілів, хоча загалом ця сума невелика..." Поступ 9-04-2003 р.


ПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДІ ?

  Якщо Фемінізм, як і Сіонізм, - це декларування повернення до витоків, то у випадку Фемінізму повернення і справді є поверненням до Себе, до первозданної природи Задуму?
  Звернення:
Друзі, Пропоную Вам і далі відмовляти цьому державному апарату у фінансовій підтримці. Колись великий гуманіст Ганді, призвавши жителів Індостану не співпрацювати з англійцями, припинив те свинство, яке, майже в тих самих формах, відбувається і в нас, в Україні.


Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів