Поетичні майстерні
Організація власних та підтримка існуючих регіональних та мережевих конкурсів в різних жанрах українського мистецтва
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Візуальне мистецтво
Поезія
Духовна практика
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Cторінки
Для чого
Контакти

ВАША ПРОГРАМА

Інтернет огляд - Дайджест Hовин.

Дайджест Hовин
(Арт-сторінка. Щоденний огляд)

ДІАСПОРА

Українці в Чікаго
(Аналіз, контакти, "Зелена Картка")


ПУБЛІЦИСТИКА. СОЦІУМ. Економіка

Соціум

політика

економіка

право

Культ

філософія

релігія

література

"НАШЕ МІСТО" Львів. В.ПЕРЕЦЬ.

Після падіння Нью-Йоркських веж-близнюків упала наша віра не тільки в міць безпеки Сполучених Штатів, а й в річ значно ближчу до нашого повсякдення - у силу американської грошової одиниці. Зелені папірці з портретами президентів США за останнє десятиліття стали для дуже багатьох наших співгромадян єдиною стабільною цінністю, мірилом життєвого успіху, становища в суспільстві, змісту життя в найширшому розумінні. Крім цього негативу, долар приніс у наше життя і багато позитивного, може навіть значно більше ніж негативного. Саме долар показав, чого варта наша економіка, дав нам зрозуміти, що таке справжні гроші і, відповідно, що таке справжні товари. Ми навчилися заробляти ці гроші, і вони нам настільки важко даються, що примусили нас змінити свої погляди і на працю, і на її якість.
І от світ захитався, долар пішов донизу, люди знову зазнали удару по заощадженнях і не знають, що робити. Хоча є аж дві добрих поради на цей випадок. Перша - універсальна, вічно слушна і випробувана вже дві тисячі років, з Евангелія від Матвея: "Не складайте скарбів собі на Землі..."
Багато з нас ще не готові аж так глибоко змінити своє життя, то для них друга порада, від світу цього: не робити нічого надзвичайного. Долар США є таким самим папірцем, як і всі інші сучасні гроші, але він спирається на могутність економіки цієї держави, яка є надзвичайно складною і динамічною. В останні роки спостерігається небачений ріст американської економіки, але не за рахунок виробництва товарів у традиційному розумінні, а за рахунок фантастичного прогресу так званих високих технологій, по суті - різного інтелектуального продукту на базі комп'ютерів, на хлопський розум - просто повітря. Те, що це погано закінчиться, передчували всі. Американський уряд усі останні роки був насторожі, щоб не перегрілася економіка і не виникла інфляція. Спад уже і так розпочався, але ніхто не передбачив ще й масового терору у світовому фінансовому центрі.
Для нас падіння долара нічого доброго не принесе, бо він використовується лише як еквівалентна одиниця для закупівлі товарів у Європі, Росіїї і Туреччині, які у доларах подорожчають. Якщо б у нас на ринку були американські товари, то вони б подешевшали, але їх немає...
А, взагалі, необхідно все таки мати на увазі, що США настільки економічно могутня, що чогось катастрофічного із "зеленим другом" все одно не трапиться.

(Чи уся ця напруженість - не доказ того, що люди мають серйозні проблеми з реалізацією отриманих останнім часом від Провидіння та цивілізації свобод? В.Л.)

Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів

AD MARGINEM

дражлива тема
(Вас щось дістало)
щоденник
(Ви - аналітик)
про конкурс
(Найкращий текст двох тижнів)
"РОСБІЗНЕС
КОНСАЛТИНГ"

(Аналітичні огляди)
"РОСБІЗНЕС
КОНСАЛТИНГ"

(Гра на біржі)