Поетичні майстерні - Фламенко
Поезія. Засоби та зразки для створення власних справжніх концептуальних світів. Конкурси, огляди, відзначення, аналітика, рейтинги уподобань.
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Наші інформаційні спонсори
Головна сторінка
Наш сайт  близько 1000 сторінок. Поетичні майстерні, що розвиваються в руслі альтернативному до поняття 'performance' чи 'акція'
Панорама
Духовна практика
Поезія
Поезія
Архів
Автори
Бібліотеки
Для чого
Тлумачний словник
Енциклопедія
Знайти книжку

НАШІ ПОЕТИЧНІ
СВІТИ.
1. Куртуазний маньєризм
2. Сонети
3. Фламенко
4. Осягнення любові
5. Класична музика
в поетичній інтерпретації

6. Неоготика Необароко... Постмодернізм
7. Блюз. Джаз...
8. У жанрі хайку й танка.
9. Пісеньки
10.Постфемінізм
11.Хроніки
12.Епос
__ Про поезію в прозі.


Rambler's Top100

ПОЕЗІЯ. ФЛАМЕНКО. РОЗДУМИ

    "Flame" - ст. прованс. - вогонь. "Flamenco" - з іспанських витоків (Андалузія) - вогонь пристрастей, та й усього, що горить, горить ясно і пекучещемно, - лірика індивідуалізму, такі собі сентенції, під супровід палаючої гітари.
   А зараз трішки докладніше. Візьмемо за аксіому припущення, що музика "Фламенко", як і танець, що може цю музику супроводжувати, це речі інші ніж поезія "Фламенко". Але їх поєднують, чи мають поєднувати, схожі відчуття. Які відчуття? Спробуємо в цьому потрохи розібратися.
Існує погляд, що поезія "Фламенко" не пов'язана з якою небуть сталою метричною формою, в ній використовуються різні строфи з різними типами віршів. Жадаючи пов'язати свою поезію із, скажімо, найпростішим розумінням музичних основ "Ф", необхідно звертатися до спеціальної літератури, наприклад, розпочати із 840 сторінки радянської Музичної енциклопедії, а затим продовжити вивчення більш прискіпливо, і, схоже, наявність "натури" - обов'язкова. Для усвідомлення шляху пропоную вам звертатися до Київського ресурсу п. Констянтина, що так і називається Фламенко - flamenco.kiev.ua
Варто зауважити, що за вказаною адресою можна знайти як перші знання, так і суттєві враження стосовно "Ф".

Осягаючи гармонії Фламенко, доводиться зіштовхуватися зі суворою дійсністю нашої далекості від комплексного розуміння "Ф". Але в діалогах можливе порозуміння і знахідки...
"К Вашему сведению: Фламенко - это абсолютно не Gipsy Kings и
не Armik. Из них о настоящем фламенко нельзя узнать НИЧЕГО!..."


Чи можна, прислуховуючись до музичних груп, як наприклад "Gipsy Kings", чи там до індивідуалів на кшталт "Аrmika", зрозуміти дух справжнього Фламенко? Фахівці музикального виконання виказують скепсис. І пропонують свої погляди і це добре.
Але українських спеціалістів поезії Фламенко ми ще не надибали, тому читаємо енциклопедії, доступні інтернет-ресурси, і вважаємо, що "Ф" - це майже завжди лірика, лірика переповнена індивідуалізмом і філософським поглядом на життя, через що інколи видається сентенцією, чи послідовністю сентенцій, які начеб-то підсумовують життєвий досвід. Важливим видається слово "начеб-то", а також акцент на досвіді пристрастей, в основному, в коханні.
Найпоширеніші теми - любов, самотність, смерть, - із розкриттям внутрішнього світу героя поезії.
Поезія "Ф" відрізняється лаконізмом і простотою художніх засобів. Ні вам особливих метафор, ні поетичних порівнянь, ні риторичних фокусів. Просто вогонь, напалм, плазма і різний загар у читача.
А, взагалі, з'їздіть в Іспанію, в Андалузію, чи, хоча би, на концерт виконавця "Ф", перечитайте Г. Лорку... Можливо, найпростіше, спочатку, завітати на сайт "Народные песни" http://quatro.boom.ru/a.html, а, найкраще ( з нашого, вітчизняного), на ресурс Фламенко - flamenco.kiev.ua

(Далі буде)

Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів
   
  AD     MARGINEM

Мережева скринька

Арена фламенко

Ола! Гарсія Лорка

Зразки

Що таке Фламенко

Поступ Сигірії


АНАЛІТИКА:
  • ДІАЛОГИ з Й.БРОДСЬКИМ
  • СОЛЖЕНІЦИН БРОДСЬКОМУ
  • R. M. RILKE "ЛИСТИ молодому поету"
    ПРОЕКТУВАННЯ ВІРШІВ
    ПЛАҐІЯТ І ЙОГО КОНТЕКСТИ"
    ФОРМУЛА ПОЕЗІЇ