"Поетичні Майстерні" - Львів Мебель-Град, скидки, ковры мебель - стулья. Cтулья. Доставка бесплатно. . декоративная косметика заказать с доставкой
Організація власних та підтримка існуючих регіональних та мережевих конкурсів в різних жанрах українського мистецтва
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Візуальне мистецтво
Поезія
Духовна практика
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Cторінки
Для чого
Контакти


Літературний ''Потяг 76''
Взяти білети
ПРОЗА. ГОЛОВНА СТОРІНКА

У АРИСТОТЕЛЯ

Хронос

Сізіф

Дафніс і Хлоя

У ПЛАТОНА

Хаос

Оракул

Едіп
Дафніс і Хлоя


Останнє надходження. 20.04.2003р.

Mari

Другий день вже не можу зрозуміти чи я це, чи мене хтось вночі під час сну поміняв, а тепер весь час н а й о ... у ю т ь, підсовуючи все нові і нові niespodianky. Наприклад, думка встати і взяти ножа та порізати собі жили ну явно не моя..."

Хронос


Останнє надходження. 10.05.2003р.

"ГАЛИЦЬКІ ХАРАКТЕРИ" від Лесі Бернакевич.А що, коли б Україна стала незалежною державою у 1941 році?
Василь КОЖЕЛЯНКО кидає виклик історії.


Оживлення історичного середовища Микола Горбатюк , анонси.
"... Несподівано в селі зчинилась паніка: уночі розносили повістки. Забрали і мого батька. Цілу ніч повз наше село їхали озброєні солдати..."Едіп


Останнє надходження. 10.02.2002р.Дмитро ГАМАШ
Дещо про творчість емпіричну, або до історії однієї присвяти
    "Ся дивна семантика граничить з цілим світом як рівня небові чи Богові!"

Назар ФЕДОРАК
Жовта посвята
    "Чийсь жовтий голос досі бринить мені у вухах."


Друзі, не підозрюйте нас у надмірних амбіціях. У всьому вищесказаному знаходьте тонку іронію. Бо й справді, хто там надокучливою мухою "постійно бринить у вухах", "у дивній семантиці, що граничить із цілим світом як рівня небові чи Богові"? Древні вавілоняни-ассірійці, а від них і біблійні хебреї, дали цьому диву конкретне ймення. Яке з часом так цікаво змінило своє сутнісне наповнення (якщо змінило). Воно до нас дійшло як "Вельзевул".
Бог Ваал у пізніші, скажімо халдейські часи (від 7 ст. до Р.Х.), часто називався Ваал-Зебулом, чи ж бо богом існування. Слово зебуб, чи забаб (від класно схопленого древніми звука польоту) значить муха, і Ваал-Зебул переростає у більш цікаве - Ваалзебуб, чи Вельзебуб, чи Вельзевул, що сприймалося зрозумілішою алегорією - всюдисуща "муха-Ваал". Сповнені довічної люті на своїх кривдників - древні іудеї (собі, звичайно, вони легко простили знищення усіх інших колін Ізраїлевих запрошенням у вдало підібраний час ассірійців - після чого зник північний Ізраїль, а південне царство Іудея, протрималося ще років із 100), у насмішку прозвали божество Повелителем мух. І це вічне дзижчання, підсилене виттям колосів Мемнона в єгипетській пустелі, з часом додало Вельзевулу ореол царя всіх диявольських сил. Цікаво, що і в цій туманній історії відчувається вплив тої внутрішньо іудейської сили, яка на протязі існування древніх євреїв, так і за новітніх часів, намагається окреслити, протиставити і розлютити навколо єврейське оточення й таким чином згуртувати свій народ навколо себе, чим, можливо, зберігаючи його від асиміляції, для нових страждань, які, як відомо, не таке вже і зло. У всякому випадку, виходячи із перспективи вічного життя.
Ось таке відлуння дивною семантикою бринить і бринить, проте що саме бринить і про що, - вибирайте вже ви і не забувайте про іронію.

<


Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів
   
  AD  
MARGINEM

Конфлікт в    
Національному

  Хроніки одного хроніка

Oдісcея
Іван ДРАЧ:
"ВІРЮ В УКРАЇНСЬКУ МОЛОДЬ"


Іван ФРАНКО :
"КРАЩЕ БУЛО МАТИ ІНШИЙ ДОСВІД..."
(Промова на бенкеті під час ювілейного свята 1898 р.)


"КОХАЙТЕСЯ, ЧОРНОБРИВІ!"
(Історія одного листування)


Iліада
Приємна і неприємна репліки з приємного і неприємного приводів:

Маріанна КІЯНОВСЬКА:

Стефанія АНДРУСІВ: