Західноукраїнська мистецька спілка / Львів
Організація власних та підтримка існуючих регіональних та мережевих конкурсів в різних жанрах українського мистецтва
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Візуальне мистецтво
Поезія
Духовна практика
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Cторінки
Для чого
Контакти

ВАША ПРОГРАМА

НАШІ ПРОЕКТИ


Упізнай відомого Автора
(Теологічне)

Духовні зустрічі (1)

Портрети митців (1)

Історико-культурні дослідницькі дискурси

ВСЕУКРАЇНСЬКІ

Опублікуйте себе в "Роман-газеті".

Українська книжка
Книгоноша
Книжник-ревю

Інтернет огляд - Дайджест Hовин.

Дайджест Hовин
(Арт-сторінка. Щоденний огляд)

Генератор. Портал сучасного українського мистецтва.
(Щоденний огляд)

Чорнобровий.
(Вільні і доступні течії сучасного мистецтва)

ДІАСПОРА

Українці в Чікаго
(Аналіз, контакти, "Зелена Картка")


ПУБЛІЦИСТИКА. КУЛЬТ. Релігія

Соціум

політика

економіка

право

Культ

філософія

релігія

література

ТАМПЛІЄРИ ПРИЙШЛИ ДО КИЄВА

Заборонений у XIV ст. орден відкриває в Україні свою штаб-квартиру

Інформація про те, що в Україні діє Орден тамплієрів, з’явилася на інформаційному веб-сайті www.part.org.ua. Саме тут було розміщено звернення “Союзу православних громадян України”, в якому говориться, що цей Орден “розташований на території Свято-Троїцького чоловічого монастиря, в кількох метрах від Собору”. Зрозуміло, що православні обурені таким сусідством, адже “тепер під виглядом благодійності, – йдеться у зверненні, – будуть здійснюватися культові обряди нечестивих, які готують світ до приходу самого диявола”.
Як повідомили “Поступ” у Державному комітеті у справах релігії, Орден тамплієрів не реєструвався у них як релігійна організація. Завідувач відділу з питань релігії Київської міської адміністрації Андрій Ткачук сказав, що їхній відділ теж не реєстрував Орден тамплієрів як релігійну організацію, але їхній офіс і справді розміщений в одному з приміщень на території Києво-Печерської Лаври і діє як громадська організація.
Але, як би там не було, сучасні київські тамплієри зберегли всі атрибути середньовічного ордену: біло-чорний прапор і восьмикінечний хрест. Тому важко говорити про діяльність, якою займатиметься ця організація. Очевидно одне – що з огляду на ремонтні роботи, які провадить ця інституція, вона й справді може дозволити собі займатися благодійною діяльністю. Орден не скидається на бідний. А що стосується доброї волі всіх православних, які мали б виступити проти такого сусідства і перебування Ордену на території православного монастиря, то це можна назвати свободою віросповідання. Адже кожна церква і секта має на меті залучити якнайбільше віруючих у своє лоно, а держава зайвий раз може прозвітувати перед європейськими екуменічними організаціями про злагоду і порозуміння, які існують між релігійними громадами в Україні. І як добрий приклад назвати присутність Ордену тамплієрів на території Києво-Печерської Лаври.
Довідка “Поступу”: В епоху хрестових походів з’явився “Орден лицарів Храму Соломона”, або, як його називають інакше, Орден тамплієрів. “Бідне лицарство Христове і Храму Соломонового” було створене в 1118-1119 рр. групою французьких лицарів на чолі з Хуго де Пейнсом. По-французьки храм – “тампль” (temple), звідси й назва Ордену. За задумом його творців, Орден повинен був оберігати Гріб Господній від паломників, які кинулися в Палестину після перемоги хрестоносців. З часом Орден накопичив великі кошти і скарби. А ще пізніше його діяльність перестала подобатися клерикалам, бо за своєю суттю він уже не нагадував чернече згромадження, а була радше воєнізованою організацією, яку звинувачували в єресі. У 1312 році Папа Римський Климент V підписав буллу, яка скасувала Орден тамплієрів. Найбільше симпатизували тамплієрам масони, які вважають себе їхніми послідовниками і стверджують, що тамплієри ніколи не переставали існувати. Також вважається, що після знищення Ордену багато тамплієрів переховувалися в Шотландії і вступили в союз вільних мулярів, з яких невдовзі й виникнуло таємне товариство франкмасонів.
Ольга ЯЦЕНКО

"ПОСТУП" №172(616), 19-25 жовтня 2000 року

ФЕДІР ГАМАН мовить: Перечитайте собі "Маятник Фуко" Умберто Еко...


Copyright © 2000   ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА СПІЛКА.
Design © 2000      Yarema Holovetskyj. Last update 1-10-2000.AD MARGINEM

дражлива тема
(Вас щось дістало)

щоденник
(Ви - аналітик)

про конкурс
(Найкращий текст двох тижнів)

доставка воды 19л в офис харьков.